fbpx

Kriterijai publikacijoms

Kriterijai publikacijoms:

  1. Kol išreiškiama antiautoritarinė kairioji perspektyva, temos ir formatai neribojami. Nelaukiami seksistiniai, rasistiniai, nacionalistiniai ir kitokie diskriminaciniai diskursai. Stalinizmas ir anarchokapitalizmas taip pat nepriimtini.
  2. Turinys turėtų būti plačiai suprantamas ir aktualus. Nepublikuosime grynai akademinio turinio ar kitokios ezoterikos. Skatiname turinio įkontekstinimą dabartinėse aktualijose, gausius pavyzdžius, akademinių terminų keitimą kasdieniais (kur įmanoma) ar paaiškinimą, nuosaikų citavimą.
  3. Turinys gali būti arba labiau teorinis arba pristatantis ir/ar analizuojantis naujausias aktualijas Lietuvoje arba pasaulyje.
  4. Kalba neprivalo būti gramatiškai ir stilistiškai ideali, bet skatiname rašyti paprastais sakiniais ir aiškiai argumentuoti (kas teigiama ir kas iš to).
  5. Kritiniai formatai turėtų būti konkretūs ir pagrįsti argumentuota analize (kad „viskas blogai“ jau kaip ir aišku).
  6. Nereikalaujame, kad turinys būtų originalus, t.y. galime perpublikuoti turinį iš kitur, jei jis atitinka išvardintus kriterijus.

Pasiliekame teisę nepublikuoti kai kurių tekstų, tačiau visada stengsimės paaiškinti nepublikavimo priežastis bei, jei galima, padėti padaryti tekstą tinkamu „Gyvenimas per brangus“.

Publikuojame tiek vertimus, tiek originalius tekstus. Taip pat visada laukiame žmonių, galinčių versti iš įvairių kalbų, bei galime pasiūlyti tekstus vertimui. Vertimai turi atitikti aukščiau išvardintus kriterijus.

Visus tekstus galite siųsti adresu gpb@gpb.lt.