fbpx

„Savaitraštis Kaunui“ (UAB „Kauno reikalai“) darbuotojų istorija

Prieš dvejus metus Kaune pradėtas leisti „Savaitraštis Kaunui“ miestiečių buvo sutiktas entuziastingai. Deja, 2017-ųjų rugpjūčio 3 dieną pasirodė paskutinis šio „socialiai atsakingo“ dienraščio numeris, o leidybos pabaigą lydi keista tyla. Galbūt prie tyliai gedinčiųjų prisidėtume ir mes, „Savaitraštis Kaunui“ darbuotojai, jei su mumis ir prenumeratoriais būtų pasielgta socialiai atsakingai. Tačiau buvę savininkai, atrodo, nė neketina grąžinti pinigų leidinį užsisakiusiems žmonėms ir skolų savaitraščio darbuotojams. Kadangi buvę savininkai sėkmingai plečia savo veiklą, jaučiame pareigą perspėti kolegas žurnalistus.

Finansinių sunkumų ištiktą leidinį šių metų pradžioje ėmėsi gelbėti bendrovės „Kauno reikalai“ direktoriumi tapęs Nerius Gasparavičius, valdantis naujienų portalą tiesa.com, Panevėžio dienraštį „Sekundė“ bei savaitraštį „Panevėžio balsas“. Jis iš karto inicijavo permainas: žurnalistų buvo paprašyta „pasispausti porą mėnesių“, t.y. nuo kovo 1 d. be pretenzijų nutraukti darbo sutartis ir pereiti dirbti pagal individualios veiklos pažymėjimus. Žadėta, kad veikiant pagal šią „taupumo programą“ su jais bus atsiskaitoma laiku.

Permainų sulaukė ir savaitraščio pardavimų skyrius: direktorius N. Gasparavičius nurodė, kad lėšos, gautos už reklamą, būtų pervedamos ne į UAB „Kauno reikalai“, o į jam priklausančio „Naujienų centro“ sąskaitą. Po šio pasikeitimo atsiskaitymai pradėjo dar labiau vėluoti. Būtina paminėti, kad tikslią situaciją darbuotojams N. Gasparavičius nušviesti vengė, susirinkimus su žurnalistais rengė labai retai, „maitino“ gražiais pažadais ir planais.

Rugpjūčio 3 d. numeryje buvo paskelbta, kad „Savaitraštis Kaunui“ mėnesį atostogaus. Tačiau rugsėjo 7 d., pasikvietęs kolektyvą, N. Gasparavičius pranešė, jog „Savaitraščio Kaunui“ leidyba stabdoma, o atsiskaityti su darbuotojais nėra finansinių galimybių, nors anksčiau minėjo, kad leidybos nutraukimo atveju pinigų išmokėti darbuotojams bus.

Netrukus paaiškėjo įdomioji šio verslo plano dalis, schema, kuria pasinaudojant galima nutraukti sąsajas tiek su buvusiu verslu, tiek ir su savo uždirbtų pinigų laukiančiais darbuotojais. Mums pavyko išsiaiškinti, jog per šį laikotarpį trijų asmenų valdytos bendrovės akcijos suplaukė į vienas rankas ir vienintelis akcininkas rugsėjo 17 d. atšaukė N. Gasparavičių iš bendrovės direktoriaus pareigų, išmokant pagal LR įstatymus nustatytas išeitines kompensacijas ir kitas išmokas. Įmonės vadovu tapo Kęstutis Nausėda, direktoriaujantis dar keliolikoje panašios finansinės būklės bendrovių.

Nei naujasis, nei buvęs direktorius su esamais ir buvusiais UAB „Kauno reikalai“ darbuotojais nebendrauja nei telefonu, nei el. laiškais.

Skolos kai kuriems darbuotojams viršija 3 tūkst. eurų (vienam asmeniui ir be sutartyse numatytų delspinigių). Iš viso nuo UAB „Kauno reikalai” yra nukentėję apie 15 darbuotojų.

Kiek keistai nuskambėjo viešoje erdvėje pasklidusi žinia, jog neturinčio finansinių galimybių su skolininkais atsiskaityti N. Gasparavičiaus valdoma bendrovė „Baltic Media Ltd“ iš Dariaus Mockaus kontroliuojamo koncerno „MG Baltic“ už neįvardijamą sumą spalio 9 dieną įsigijo portalą valdančią įmonę „Alfa Media“. Šio portalo turinio plėtros vadove tapo buvusi „Savaitraščio Kaunui“ vyriausioji redaktorė ir pagrindinio akcijų paketo turėtoja Žilvinė Petrauskaitė-Taranda.

Įžvelgdami tyčinius galimai nesąžiningus N. Gasparavičius veiksmus, buvusio „Savaitraštis Kaunui“ darbuotojai jau kreipėsi į teisėsaugos institucijas, o dėl skolų atgavimo ketina kreiptis į teismą.