fbpx
Renginiai kraunami

« All Renginiai

  • event jau ivyko.

Kinemma: „The Battle of Chile (part 3)“

balandžio 12, 2017 @ 20:00 - 22:00

„I don’t see why we need to stand by and watch a country go communist due to the irresponsibility of its people.“
Henry Kissinger, JAV Nacionalinio saugumo patarėjo žodžiai apie Čilę.
Šį trečiadienį rodysime dokumentinį filmą apie Čilę tarp 1970-1973, Salvado Allende ir „Unidad Popular“ valdymo metais. 1973 Rugsėjo 11 d. kairiųjų valdžia buvo nuversta kariuomenės ir iki 1990m. Čilėje įsigalėjo Augusto Pinochet diktatūra. Bet tai tik trumpa įžanga nežinantiems konteksto, o filmas nebus būtent apie šį perversmą.

Tiksliau, rodysim tik trečiąją filmo dalį (o pirmas dvi apie perversmą siūlome pasižiūrėt atskirai). Šioje dalyje pagrinde yra kalbamasi su darbuotojais ir aiškinamasi, kaip veikė darbuotojų sukurti „industriniai diržai“ (industrial belts) ir maisto kooperatyvai. Šios organizacijos (ar labiau darbuotojų ir gyventojų saviorganizacijos) buvo pagrindas kurtis žmonių populiariam judėjimui, kuris ne tik priešinosi fašistinėm dešiniųjų jėgoms (įtraukiant stambius bosus, vadybininkus, politikus), bet galiausiai peraugo ir pačią kairiųjų valdžią.

Po filmo vyks diskusija.
Filmas su angliškai subtitrais.

EN
On this wednesday we will show the third part of a documentary „The battle of Chille“. This documentary depicts the time of three years of left-wing coalition goverment rule. The third part focus on the workers and neighborhood organisations, that were created during Allende’s goverment time. These organisation not only resisted the right-wing power (that was supported by large industrial capitalists, parts of managerial middle class, church) but in its’ time overgrew the power of its’ supported goverment.

After the film we will have a discussion. Film will be with english subtitles.

Informacija

Data:
balandžio 12, 2017
Laikas:
20:00 - 22:00
Renginys Category:
Renginys žymės:
, , ,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *