fbpx
Renginiai kraunami

« All Renginiai

  • event jau ivyko.

Radikali psichologija #2: nerimas

19 vasario, 2017 @ 17:00 - 20:00

Kas yra radikali psichologija?
– Teorinis bandymas pažvelgti į individualias problemas platesniame socialiniame kontekste, parodyti jų kolektyvinį pobūdį, politines priežastis ir pasekmes. Taip, čia turim reikalą su šiuolaikine kairiąja kritine teorija.
– Praktinis užmojis padėti vieni kitiems pasidalinant konkrečiomis patirtimis, randant bendrumus. Taip pat pastangos kartu veikti sprendžiant sistemines psichologinių problemų priežastis.
– Kritinė laikysena farmacijos, psichoterapijos ir religijos atžvilgiu. Asmeninio sėkmingumo mito dekonstrukcija.Kas nėra radikali psichologija?
– Dar kietesnė tradicinė individualizuojanti psichologija.
– Asmeninių patirčių pritaikymas prie to, ką Marxas sakė.
– Pasidalinimai patarimais ir pamokymais, kaip gyventi.

Kaip vyksta susitikimai?
Pagal bendrai nuspręstą temą pora žmonių pristato šiek tiek teorinių perspektyvų, informacijos apie dominuojančias nuostatas ir kritikos joms. Jei kyla minčių, padiskutuojam. Tada pasiskirstom mažesnėm grupelėm, sutariam ar prisimenam kalbėjimo jose taisykles (pavyzdžiui, nedalinti patarimų, laikytis konfidencialumo), ir kas nori kiek nori pasidalinam su tema susijusiom patirtim. Tada vėl bendrai apsvarstom, ką naujo supratom ir nutariam sekančią temą.

Kokio reikia pasiruošimo?
Kiekvienai temai stengiamės pasiūlyti bent vieną trumpą tekstuką susipažinimui ar apšilimui. Taip pat būtų labai šaunu nuraukti bent jau pačius pagrindus, kas per daigtas ta kritinė teorija. Galima skaityti gana glaustą ir prigrūstą straipsnį Wikipedijoj – https://en.wikipedia.org/wiki/Critical_theory – arba pasidomėti socialinio centro bibliotekos galimybėmis.

Informacija

Data:
19 vasario, 2017
Laikas:
17:00 - 20:00
Renginys Category:
Renginys žymės:
, , , ,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *