fbpx

„Pirmiausia veiksmas buvo!” – zino aptarimas

„Vartydamas XX a. pradžios Vilniaus ir Kauno laikraščius, archyvinius dokumentus ir memuarus, tarsi patenki į rūsčią distopinę visatą, perskeltą į du pasaulius – žemutinį ir viršutinį. Didžiuliame žemutiniame sunkiai dirbama po 10-14 valandų per parą, gyvenama gausiomis šeimomis ankštuose butukuose, skurstama, daug geriama, kivirčijamasi ir nusikalstama. Laikraščiuose šis pasaulis vos įžiūrimas, atsispindi tik kriminalinėse ir teismo kronikose.“ Taip savo straipsnyje „Anarchistinių grupių veikla Vilniuje ir Kaune 1904-1907 metais“ rašo Darius Pocevičius.

Kauno menininkų namuose iki gegužės 1 d. veikia paroda „Pirmiausia veiksmas buvo!”. Parodos proga išleistame zine – Aleksander Laniewski, Tomo Marcinkevičiaus, Dariaus Pocevičiaus ir Viktorijos Kolbešnikovos tekstai-tyrimai apie Lietuvos ir Lenkijos anarchistų judėjimų istoriją, radikalaus pasipriešinimo dalyvių biografijas, ir Bundą – visuotinę Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos žydų darbininkų sąjungą.

Balandžio 12 d. 18 val. socialinio centro erdvėje „Emma“ Kaune, Darius Pocevičius, Viktorija Kolbešnikova ir Tomas Marcinkevičius kalbėjosi apie pasipriešinimo istorijų rašymo perkeltine ir tiesiogine prasme patirtis. Pokalbį moderavo Agnė Bagdžiūnaitė.

Darius Pocevičius – rašytojas, publicistas, Vilniaus miesto tyrinėtojas. Parašė tris didelės apimties knygas apie istorinius Vilniaus reliktus.

Tomas Marcinkevičius – vertėjas, redaktorius, publicistas, lietuvių kalbos mokytojas, portalo GPB.lt redkolegijos ir Gegužės 1-osios profsąjungos narys.

Viktorija Kolbešnikova – Lietuvos queer archyvo koordinatorė, portalo GPB.lt ir žurnalo „Lūžis“ redkolegijos narė, viena iš socialinio centro „Emma“ įkūrėjų ir queer festivalio „Kreivės“ organizatorių komandos narė.

Pokalbio galite klausyti tinklalaidžių platformose, pvz. čia:

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *