fbpx

Redakcijos naujienos: gpb virtuvė ir perspektyvos

Tikriausiai pastebėjote, kad gpb pakeitė senąjį „katinuką“ į naują logotipą – už puikų darbą dėkojame grafikos dizainerei Eglei Simonavičiūtei. Degtukų dėžutę pasirinkome kaip kasdienybės, solidarumo ir didelio potencialo mažuose dalykuose simbolį, atspindintį mūsų siekį tapti plačiai prieinama žiniasklaidos priemone, nušviečiančia tai, kas svarbu daugumai žmonių, turintiems parduoti savo darbą, kad išgyventų, o ne ekonominiam elitui ir jo sekėjams.

Dar vienas pokytis – nuo šiol mus galite rasti patogesniu internetiniu adresu gpb.lt ir susisiekti el. paštu gpb@gpb.lt. Taip pat gpb naujienas jau kurį laiką galite sekti ir per Instagram ir Twitter platformas. Šį sezoną planuojame toliau tobulinti puslapį, kad šis taptų patogesnis sekti naujienas ar rasti dominančias temas. Ta proga norėtume trumpai papasakoti, kokiais principais remiasi gpb, kaip dirba redkolegija ir kaip galite mus palaikyti.

Vienas iš principų, kuriuo vadovaujasi mūsų komanda, tai kad neaukojame turinio kokybės vardan paspaudimų, šiais laikais dažnai siekiamų skandalingomis, bet, žinių prasme, tuščiomis ar net melagingomis naujienomis. Skirtingai nuo kitų žiniasklaidos priemonių, mes „atsakome už turinį“, t.y., nesislapstome po užrašais, kad „redakcija neatsako už straipsnio autoriaus mintis“. Mes pripažįstame, kad nuomonės gali skirtis ir tą vertiname, tačiau nebandome apsimesti, kad šių skirtumų vidurkis yra aukso tiesa ar demokratijos aukščiausia forma. Kol visuomenėje egzistuoja milžiniška nelygybė, tol „išklausykime abi puses“ visada bus tik turtingųjų ir galingųjų propagandos dangstymas. Todėl, jei kažkas pasisako už žmonių teisių mažinimą darbe ar viešojoje erdvėje vardan didesnio pelno ar savo galių plėtimo, mes to nelaikom gerbtina ir populiarinti verta nuomone, o atvirkščiai – pozicija, kuri kenkia ir prieštarauja daugumos gerovei. Vis dėlto, tai nereiškia kad gpb viduje nėra vietos skirtingoms nuomonėms. Politinėje kairėje, o taip pat ir gpb redkolegijoje, yra daug skirtingų pozicijų įvairiais klausimais, todėl ir gpb neturi vienos konkrečios ideologinės „linijos“.

Be abejonės, dalis žiniasklaidos yra tiesiogiai susijusi su stambiu kapitalu ar politinėmis partijomis, dėl ko „nuomonių įvairovė“ turi tendenciją atspindėti vieną pusę. Tačiau čia nereikėtų kliautis vien tik konspiracinėmis teorijomis apie susimokiusį elitą – ruošiant kokybišką žiniasklaidos turinį reikia daug laiko ir resursų. Šiandieninei žiniasklaidai, kurios didžioji dalis veikia pagal pelno siekimo principus, svarbiausia yra kuo greičiau ir su kuo mažesniais kaštais kurti dėmesį patraukiančias naujienas, dėl ko didžioji dalis žurnalistų ne tik neturi pakankamai laiko įsigilinti į temą, bet ir dirba pagal nepastovias sutartis, tenkinasi minimaliais atlyginimais už sekinantį, dažnai normas viršijantį darbą.

Žinome, kad toli gražu nesame „greičiausia naujienų agentūra“, veikiau atvirkščiai – taikomės į „lėčiausias naujienas“. Praktikoje mūsų principas kurti kokybišką turinį reiškia, kad rengdami kiekvieną straipsnį nemažai laiko skiriame apsvarstymams, pasiūlymams ir korekcijoms. Tai – ne tik gramatinės klaidos, bet ir siūlomų straipsnių idėjos, jų pateikimas. Gavus straipsnio pasiūlymą, pirmiausią jį perskaito ir redakcijai nuomones pateikia pora recenzentų; jeigu straipsnis domina, recenzentai surašo bendrus pasiūlymus, ką reiktų pataisyti ar papildyti struktūroje ar argumentacijoje. Sugrįžus autoriaus/-ės pataisytam tekstui, redaktoriai koreguoja gramatinius bei stiliaus trūkumus. Pabaigus redakciją ieškoma tinkamos grafikos, nuotraukų ir, galiausiai, rūpinamasi teksto įkėlimu į puslapį bei paskelbimu socialiniuose tinkluose. Šalia to dar rūpinamės techniniais puslapio išlaikymo reikalais, komunikacija, finansais ir biurokratija. Šiame procese rotuojasi apie 15 žmonių, o daugiausiai prisidedantys ir prisidedančios surašytos mūsų redakcijos narių sąraše.

Iki šiol visą redakcinį darbą atliekame nemokamai, palaikomi vien tik motyvacijos, kurią įkvepia gpb augimas ir vis didėjantis dėmesys iš skaitytojų ar kitų žurnalistų. Džiaugiamės, kad nuo liepos mėnesio galime straipsnių autoriams pasiūlyti atlygį, dėl ko mūsų rašytojų, o taip pat ir temų ratas plečiasi. Tikimės, kad neužilgo galėsime pradėti mokėti ir už daug laiko pareikalaujantį ir vis gausėjantį redakcinį darbą, tačiau tai priklauso nuo jūsų. Norėdami ne tik išlikti ir augti, bet ir nepriklausyti nuo išorinių finansuotojų ar reklamos interesų, materialiniu atžvilgiu mes kliaujamės skaitytojų palaikymu. Todėl labai dėkojame esamiems Patreon remėjams – jūsų indėlis tiek išlaikant gpb ir sumokant autoriams, tiek palaikant redakcijos motyvaciją išties esminis!

Jeigu dar nesate mūsų Patreon remėjai, kviečiame paskirti mums bent eurą per mėnesį! Net ir toks simbolinis prisidėjimas iš kiekvieno skaitytojo reikštų, kad galėtume užsiimti šiuo projektu daug rimčiau ir pasiūlyti daugiau, įvairesnio ir skirtingų formatų turinio (svajojame apie podcastą ar lietuvišką kairįjį youtube kanalą). Tai mus priartintų arčiau užsibrėžtos pusiau utopinės vizijos – tapti populiaria ir stipria kairiosios žiniasklaidos platforma, pajėgia pasiūlyti kritišką ir kokybišką alternatyvą korporacinės žiniasklaidos sensacijų sąvartynams ir elitų interesams.

Mūsų Patreon remėjais galite tapti čia: https://www.patreon.com/gyvenimasperbrangus
Taip pat facebook sekėjus kviečiame prie gpb puslapio sekimo nustatymų pasirinkti „Matyti pirmą“ („See first“), nes kitaip gpb įrašai jūsų sienoje automatiškai keliauja į paskutinę prioritetų vietą ir dalis reklamai skiriamų pinigų atitenka tam, kad mūsų įrašus pamatytų ir taip gpb sekantys žmonės. Galiausiai prie straipsnių sklaidos reikšmingai prisidėti galite pasidalindami jais savo sienoje ir pakviesdami gpb sekti draugus. Ačiū!

Solidariai,
gpb redakcija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *