fbpx
kol kas neįvykęs vvt streikas - miesto panorama ir autobusas

Dokumentika: Kol kas neįvykęs VVT streikas

Kol vyko teismai, o Lietuvoje buvo įvesta nepaprastoji padėtis, VVT darbuotojai protestavo prie Vilniaus miesto savivaldybės, buvo užėmę VVT įmonės patalpas ir galiausiai, teismams pasibaigus, šių metų spalio 3 d. buvo pasiryžę neįlipti į autobusus ir troleibusus. Visai priartėjus streiko dienai, savivaldybė ir įmonė staiga panoro derėtis ir streikas buvo atidėtas. Apie visa tai – pirmojoje GPB audio dokumentikoje.

UAB Vilniaus viešasis transportas (VVT) ieško autobusų ir troleibusų vairuotojų bei reklamuoja beveik Vilniaus vidurkį siekiantį mėnesinį atlyginimą – 1890 eurų prieš mokesčius. Skamba patraukliai? O gal dar mėgstate keltis trečią ryto ir ilgas valandas sėdėti prie vairo, spaudžiama dešimtmečiais nekeisto grafiko? Turėti priėjimą prie tualeto retai ir trumpam? Beveik garantuotus nugaros skausmus po kelerių metų?

Tiesa, įmonė dar nepaminėjo, per kiek valandų tas reklamuojamas atlyginimas uždirbamas. Iš jos pačios pateikto valandinio atlyginimo galime suskaičiuoti 212. Iš tiesų bazinis atlyginimas už valandų normą yra 760 eurų per mėnesį. Visa kita – viršvalandžiai, darbas naktį, poilsio ir švenčių dienomis bei negarantuoti priedai. Tai kaip, sudomino?

Mus sudomino. GPB redkolegijos narys Jurgis Valiukevičius beveik prieš metus susitiko su autobuso vairuotoju Egidijumi Širka ir VVT profesinės sąjungos pirmininku Algirdu Markevičiumi pasikalbėti apie vairuotojų darbo sąlygas, atlyginimą ir tuomet teismuose įstrigusį streiką.

Kol vyko teismai, o Lietuvoje buvo įvesta nepaprastoji padėtis, VVT darbuotojai protestavo prie Vilniaus miesto savivaldybės, buvo užėmę VVT įmonės patalpas ir galiausiai, teismams pasibaigus, šių metų spalio 3 d. buvo pasiryžę neįlipti į autobusus ir troleibusus. Visai priartėjus streiko dienai, savivaldybė ir įmonė staiga panoro derėtis ir streikas buvo atidėtas.

Apie visa tai – pirmojoje GPB audio dokumentikoje „Kol kas neįvykęs VVT streikas“. Spauskite mygtuką „Play“.


GPB.LT galite prenumeruoti per Contribee, Paypal ir Patreon. Vieną kartą padėkoti galite čia.


3 Komentarai apie “Dokumentika: Kol kas neįvykęs VVT streikas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *