fbpx

Vasaros pabaigoje kviečiame į kairės festivalį „Kombinatas“

„Gyvenimas Per Brangus“ prisideda prie kairės festivalio „Kombinatas“, vyksiančio Anykščių rajone paskutinį rugpjūčio savaitgalį. Tai – puiki proga artimiau susipažinti su gpb.lt redkolegija ir kitomis Lietuvoje gyvuojančiomis kairiosiomis iniciatyvomis ir organizacijomis.

Ne vienas kairysis teoretikas yra pastebėjęs, kad šiais laikais lengviau įsivaizduoti pasaulio pabaigą nei kapitalizmo žlugimą. Vis dėlto džiaugiamės, kad pastaruoju metu, rodos, vis daugiau žmonių renkasi (o gal kito pasirinkimo tiesiog nebelieka) nenuleisti rankų ir kovoti už pasaulį, kuriame mūsų gyvenimai, gamta ir bendruomenės nebūtų išnaudojami begalinio kapitalo augimo poreikiams. Dažnai plačias struktūras norintys pakeisti judėjimai oponentų įvardijami kaip „radikalūs“, lyg norint išgąsdinti, kad bet koks sisteminis pokytis reikš nusistovėjusio gyvenimo griovimą vardan chaoso. O mums radikalumas reiškia tik tai, kad nėra geresnio visuomenėje augančių įtampų sprendimo, kaip tik nebijoti žvelgti į problemos esmę. Be abejo, suvokti sistemines problemas – nelengva užduotis, o įsivaizduoti jų pokyčius – dar sudėtingiau. Tačiau kairieji judėjimai tuo ir įkvepia, kad drįsta žengti žingsnį už kasdienio skurdo ir šiuolaikinės „nuobodžios distopijos“ pateisinimo.

 „Kombinato“ programos pagrindinė ašis – šeštadienį, rugpjūčio 29 d. vyksiančios trys diskusijų / pranešimų sesijos, skirtos aplinkosaugos, studentų politikos bei feminizmo ir LGBTQ+ temoms. Šiose sesijose savo patirtimi, įžvalgomis ir vizijomis dalinsis aktyvistės iš studentų judėjimo „Šauksmas“, aplinkosaugos organizacijos „Fridays for Future Vilnius“ narės, prieš kelis mėnesius įvykusio Vilnius Pride organizatoriai, Vilniaus universiteto LGBT+ grupės atstovai, praeitais metais vykusios konferencijos „Gender Struggle in Eastern Europe“ organizatorė, „SapfoFest“ rengėjos bei kitos dalyvės. Tarp šių sesijų vyks įvairios dirbtuvės: Gegužės 1-osios profesinės sąjungos atstovai dalinsis žiniomis apie organizavimosi darbe metodus, urbanistikos dirbtuvės kvies įsivaizduoti kaip galėtų atrodyti „Kairysis Kauno išplanavimas“, istorinių naratyvų sesijoje bus kūrybiškai “perdirbama” tautinių didvyrių mitologija. LRT žurnalistai papasakos apie kuriamas radijo dokumentikas: Benas Gerdžiūnas apie kurdų revoliuciją Sirijoje, o Vaida Pilibaitytė (viena iš laidos „Vienkartinė planeta“ vedėjų) – apie aplinkosaugos problemas. Festivalio pabaigoje, sekmadienį, istorikas Darius Pocevičius papasakos apie Arvydo Stašaičio fenomeną – laukiniais 90-aisiais nuo pogrindinio spekulianto iki Lietuvos verslininkų sąjungos prezidento iškilusį veikėją, kurio biografijoje atsispindi svarbiausi gariūnmečio įvykiai ir tendencijos. Tai dar ne visa programa – pilnus aprašymus ir dalyvių sąrašą rasite fb renginyje „Kombinatas: kairės festivalis“. 

Paskutinis mikro-anonsas – „Kombinate“ galėsite įsigyti GPB marškinėlius su mūsų naujuoju logotipu. Iki greit!


Viršelio nuotrauka iš toje pačioje vietoje vykusio SapfoFest 2020

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *