fbpx

„Chat GPB“: Europarlamento rinkimai 2024: geri, blogi, juokingi ir šlykštūs

Rinkimai po rinkimų šiemet – ir ne tik Lietuvoje. Šiemet balsavo ar balsuos 49 procentai visų pasaulio rinkėjų 64 šalyse – ir dar ant viršaus Europos Parlamento rinkimai. Lietuvoje daug kam kyla klausimas: ar verta apskritai eiti į šituos, ar galime ką nors pakeisti Europos Sąjungoje savo balsais? Tai ir aiškinamės šioje „Chat GPB“ serijoje – kas tas Europos Parlamentas, ką jis gali ir ko negali, kokia Lietuvos rinkėjų įtaka jam, kurios partijos šituose rinkimuose vertos dėmesio, o kurios – patyčių.

Aiškinasi jau tradicine tapusi chebra:

  • lietuvių kalbos mokytojas, vertėjas, redaktorius Tomas Marcinkevičius – dar neegzistuojančios (?) partijos KArtu lyg ir narys, balsuoti eis
  • žurnalistas Aleksandras Znamerovskis – nepartinis ir balsuoti neis
  • Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) komunikacijos specialistė Ramunė Motiejūnaitė Pekkinen – nepartinė ir dar nežino, eis ar neis
  • sociologas, publicistas Karolis Dambrauskas – socialdemokratų partijos narys, balsuoti eis

Visų partijų šįkart neapžvelgsime, nes jų gyvas galas ir už programų skaitymą mums tiek nemoka. Bet aptarsime socdemus, konservus, valstiečius, laisviečius, krikščionis, faš… tpfu, nacionalistus ir žaliąsias. Iš esmės neaptarsime skvernelininkų ir darbiečių, bet nu o ką ten daug aptarinėti. Užtat apie Vaitkaus prezidento rinkimų štabą Aleksandras papasakos!

Kaip su pralaimėjimu taikstėsi prezidento rinkimų lūzeriai ir ką lietuviškai reiškia „koupinti“? Reiktų ar nereiktų balsavimo biuletenyje įrašyti variantą „Prieš visus“ arba „Už nė vieną“? Ar ateina Europai tūkstantis metų kraštutinės dešinės tamsos? Už ką balsuoti, jei prieš penkiolika metų mėgai konservatorius? Kodėl tokios neįdomios konservatorių ir socdemų programos? Kuri partija apskritai Lietuvoje nuobodžiausia?

Kas pasikeitė valstietiškame Naisių Lietuvos paveiksle? Ką bendro turi demokratijos šventė ir visokiausi niekšai? Kiek šunų švilpukų galima išgirsti Nacionalinio susivienijimo programoje? Kaip, neišgėrus vaistukų, imtis griauti ES? Kaip Laisvės partija mažins biurokratijos ir skaitmenizuos paslaugas Europarlamente? Ar teisinga „pasagos teorija“ ir dėl ko sutaria kairieji bei kraštutiniai dešinieji? Kodėl Lietuvos politikai būna tik dviejų lyčių – blinkevičiūtės ir žalimai? Kuriai partijai siųsime sąskaitą-faktūrą už politinę reklamą? Beigi, galiausiai – kodėl visi šiemet turės ką rinktis?

Neduok pavalgyt, duok pašnekėt, žodžiu. Kalbėjom, plepėjom, *yzdelinom net techninių nesklandumų nepaisydami! Jei kartais pasirodytume šioje serijoje itin tamsūs – tai tik todėl, kad mūsų operatorė Vika susirgo ir patys turėjom ne tik su kamera ir mikrofonais, bet dar ir su apšvietimu tvarkytis. Vikai sveikatos, o jums – gero klausymo ir žiūrėjimo.

Už viršelio grafiką dėkojame Aleksandr Biriukov.

Jei šnekėsim ir patiks, pasirodys naudinga ar juokinga, pagaliau apsispręsite dėl balsavimo ar šiaip tiesiog gerą darbą padaryti norėsite:

– perveskite eurą, penkis ar dešimt į „Luminor“ sąskaitą LT884010051004941641 (gavėjas – Asociacija „GPB medija“) 

– paremkite mus per „PayPalą“ – mes ten registruoti el. paštu gyvenimasperbrangus@gmail.com 

– YouTube spauskite mygtuką „Thanks“ („Ačiū“, vienkartinė parama) arba „Join“ („Prisijungti“, reguliari parama) 

– prisijunkite prie GPB rėmėjų bendruomenės lietuviškajame „Contribee“: https://contribee.com/gpb 

– prisijunkite prie mūsų rėmėjų „Patreone“: https://patreon.com/gyvenimasperbrangus 

– ai ir, jei taip smagiau – galite ir gyvai, kurį ar kurią nors iš redkolegijos pamatę gatvėje, prieiti, pasisveikinti ir banknotą delnan įspausti!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *