fbpx
Koliažas: Justinas Marcinkevičius, daugiabutis, Barbė ir keturios pašnekovės

„Chat GPB“: apie Marcinkevičių, Barbę ir sovietmetį

Kai jūs klausotės mūsų, mes taip pat jus girdime. Po žiūrovo klausimo, ką daryti su sovietmečio (tarybmečio?) atmintimi, pasiruošėme ir surinkome atitinkamą komandą. Tad šioje serijoje ir šiai jautriai bei kontroversiškai temai – vien už George’o Soroso pinigus išsimokslinusios specialistės!

Spotify

YouTube

Parsisiųsti MP3

 

Kalbasi: Agnė B. – lyčių studijų magistrė, Vidurio Europos universitetas; Agnė R. – istorijos mokslų daktarė, VEU; Austėja – lyčių studijų magistrė, ten pat; Viktorija – Europos lyčių ir moterų istorijos magistrė, spėkit, iš kurio universiteto.

Kol ruošėmės temai, atminties žaizdrus pakurstė dar viena Didžioji Plačiosios Visuomenės Diskusija – bus Justinas Marcinkevičius kaip paminklas ar ne? Tautos dainius, iškiliausias tarybinis lietuvių rašytojas ar tiesiog kolaborantas? Dar viena puiki proga pasvarstyti – kaip suprantame, kas yra Lietuva, kolaboravimas, atmintis, literatūrinė vertė…

Kaip sovietmetį atsimintų Barbė? Kino teatruose tebešurmuliuojantį, išreklamuotą ir „gyvąja klasika“ tapusį filmą aptariame ir mes. Tiksliau, jį jau mačiusios Agnė B. ir Austėja pasakoja draugėms, kas jame gero ir blogo, koks ten feminizmas ar „genderizmas“ (kad ir kas tai būtų).

Ar džiaugsmingai trina rankutes kape kultūrinio marksizmo išradėjo Marcusės vėlė? Ne, tikrai ne. O dešiniukams nei Amerikoje, nei Lietuvoje, panašu, net tokios gan paprastos filmo žinutės suprasti neišėjo.

O per Barbę – atgal į sovietmetį, ir vėl Marcinkevičius. Jei jau džiaugiamės „neideologine“ įvairove, tai kodėl, atrodo, bijome savo pačių atminčių įvairovės? Arba įvairių jausmų, deklamuojant garsųjį Lie-tu-va? Ar, painiodami istoriją su atmintimi, savaip nekartojame praeities klaidų?

Be abejo, atminties, istorijos, tautinės ir klasinės savimonės temas nagrinėsime ir ateityje. Gresiant rimtam filmavimo ir garso įrašymo įrangos trūkumui, pradedam labai stipriai kalbint jus prisidėti prie mūsų visų šviesios ateities. Nepamirškite –

* paspausti visų patiktukų ir nepatiktukų

* pakomentuoti ir užsiprenumeruoti mūsų kanalą YouTube bei Spotify

* pasidalinti su draugu, pussesere ir kaimyne

* paremti mus tiesiai į banko sąskaitą LT884010051004941641 (gavėjas – Asociacija „GPB medija“)

* numesti pora euriukų per PayPal, įrašius mūsų gmailą gyvenimasperbrangus@gmail.com

* paremti mus per Contribee: https://contribee.com/gpb

* paremti mus per Patreon: https://www.patreon.com/gyvenimasperbrangus

O svarbiausia – neprotinkit tetos, kad „neteisingai“ savo gyvenimą atsimena.

Dėkui

GPB

2 Komentarai apie “„Chat GPB“: apie Marcinkevičių, Barbę ir sovietmetį

  1. Siūlau temą podcastui: asmeninės ir kolektyvinės utopijos, pozityvios ateities vizijos arba jų stoka. Šiaip trūksta kairės laike ne tik kritikos dalykams, bet bandymo artikuliuoti, kaip ir ko norime

  2. Dar pasiūlymas: kalbėti apie aplinkosaugą, mobilizavimąsi dėl tvaresnės/sveikesnės ateities. Kaip tai padaryti sexy? Kaip nuversti Gentvilą, aplinkosaugos naikinimo ministrą? (vėl didinamos miškų kirtimo normos)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *