fbpx

„Chat GPB su puse“: Kasdienis gyvenimas okupacijoje – istorija iš Vakarų Kranto / Daily Life under Occupation – a Story from the West Bank

Kol visas dėmesys nukreiptas į Gazą, Vakarų Krante palestiniečiai išgyvena vienus kruviniausių metų. Tačiau nors ir brutalesni nei įprasta, šie metai nėra labai išskirtiniai – okupacija tęsiasi jau daugiau kaip penkis dešimtmečius ir kasdienybė joje tik sunkėja. Apie ją pasikalbėjome su Majd Hajjaj, socialine ir kultūrine aktyviste iš Ramalos, okupuoto Vakarų Kranto.

YouTube

Spotify

MP3
[ENGLISH BELOW]

Ar egzistuoja „normalus“ gyvenimas Vakarų Krante? Kaip kasdienybę veikia Izraelio patikros punktai? Kaip atsiranda nausėdijos ir ką iš tiesų reiškia gyventi šalia jų? Su kokiomis problemomis susiduria moterys? Kuo skiriasi ši, dabartinė Izraelio vyriausybė nuo ankstesnių? Ar tikrai šis „konfliktas“ yra toks sudėtingas? Koks galimas jo sprendimas?

GPB kolektyvas neturi išteklių parengti kokybiškų lietuviškų subtitrų, todėl kviečiame naudotis YouTube sugeneruotais ir išverstais automatiškai. Kaip įsijungti lietuviškus subtitrus – video įrašo pradžioje.

Jei patinka, ką veikiam, arba bent manote, kad „ir tokių reikia“, galite:

  • paspausti visus patiktukus ir nepatiktukus
  • pakomentuoti ir užsiprenumeruoti mūsų kanalą YouTube bei Spotify
  • pasidalinti šia serija su draugu, pussesere ir kaimyne
  • numesti pora euriukų tiesiai į banko sąskaitą LT884010051004941641 (gavėjas – Asociacija „GPB medija“)
  • arba į PayPal, įrašę mūsų gmailą gyvenimasperbrangus@gmail.com
  • arba per Contribee: https://contribee.com/gpb
  • arba per Patreon: https://www.patreon.com/gyvenimasperbrangus
  • arba kad ir gyvai, kurį nors iš mūsų susitikus, banknotėlį delnan įspausti.

[EN]

While all attention is focused on Gaza, the Palestinians in the West Bank are experiencing one of the bloodiest years. However, this year, although more brutal, is not very exceptional: the occupation has been going on for more than five decades and daily life under it is only getting worse. We spoke to Majd Hajjaj, a social and cultural activist from Ramallah in the occupied West Bank.

Is there a „normal“ life in the West Bank? How do Israeli checkpoints affect daily life? How do the settlements come into being and what does it really mean to live next to them? What are the particular problems faced by women? How is the current Israeli government different from the previous ones? Is this „conflict“ really so complex? What is the possible solution?

PLEASE SUPPORT US AT:

* PayPal: gyvenimasperbrangus@gmail.com

* Contribee: https://contribee.com/gpb

* Patreon: https://www.patreon.com/gyvenimasperbrangus

Or subscribe, comment, share and like.

1 thought on “„Chat GPB su puse“: Kasdienis gyvenimas okupacijoje – istorija iš Vakarų Kranto / Daily Life under Occupation – a Story from the West Bank

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *