fbpx

GPB Gyvai: Apie žiniasklaidą ir jos atsakomybę

Mūsų pasauliams tampant vis labiau medijuotais („įtarpintais“), žiniasklaidos kūrėjams – žurnalistams, redaktoriams, viešųjų ryšių ir reklamos specialistams, netgi įvairiausio plauko „įtakoriams“ – tenka tiek galios, kad ja bemaž susilygina su valstybės tarnautojais ir karjeros politikais. Vadinasi, ir atsakomybės turėtų būti reikalaujama panašios. Tačiau kaip tai pasiekti, nelendant į cenzūrą, teismų maratonus ir moralės policijos dalinius?

GPB tęsia renginių ciklą „GPB Gyvai“. Tai – mūsų redkolegijos organizuojamos gyvos paskaitos, seminarai ir diskusijos, kuriose tikimės gyvai sutikti mūsų skaitytojas ir klausytojus. Dalyvavimas renginiuose nemokamas. Renginiai bus filmuojami bei įrašinėjami, o įrašai vėliau įkelti į internetą – jei norite dalyvauti, bet jums tai kelia problemų, susisiekite su mumis.

Antrasis seminaras vyks liepos 13 d., trečiadienį, 19:30 val. Kaune, socialiniame centre „Emma“ (Mickevičiaus g. 35, antras aukštas). Feisbuko renginys – čia.


Žiniasklaida: negali gyventi be jos, bet su ja gyventi irgi nelengva. Visi gerai pamename, kaip ant pajuokiančių ir smerkiančių antraščių bangos į galingiausios pasaulio valstybės prezidentūrą atskriejo Donaldas Trumpas. Taip pasiseka ne visiems. Pvz., Lietuvos Šeimų Sąjūdis, sugalvojęs „sisteminei žiniasklaidai“ pardavinėti bilietus į kaimo turizmo sodybą po 1000 eurų, liko tiesiog išjuoktas, ir tiek.

Kitaip nei juokingi ksenofobai, daugelis mūsų žiniasklaidos ne tik nevengiame – mes jos aktyviai trokštame. Viską žinome apie Mildažytės ekscesus; naktį pakelti galime pacituoti geriausius „TV Pagalbos“ ar „Farų“ bajerius; jei norime pasijusti kultūringi it TSPMI alumnai, vakare įsijungiame Panoramą; valdininkai varto delfį, sėdmaišininkai – 15min, o plačioji liaudis nepraleidžia bulvinių blynų recepto ir dar vieno seksualumo bombos sprogimo; Bayraktarui arba metėmės, arba tyliai burbėjome ant vyriausiojo Lietuvos mediatoriaus; o kur dar feisbukai, tviteriai, instagramai, tiktokai, jūtūbai ir reditai…

Liepos 13 d., trečiadienį, 19:30 val. kviečiame į Kauną, socialinį centrą „Emma“ (Mickevičiaus 35, antras aukštas), kur GPB redkolegijos narys Tomas Marcinkevičius pasakos apie žiniasklaidos poveikį mūsų pasaulio suvokimui. Žurnalistikos ir politikos mokslų diplomus turintis prelegentas teigs, kad, mūsų pasauliams tampant vis labiau medijuotais („įtarpintais“), žiniasklaidos kūrėjams – žurnalistams, redaktoriams, viešųjų ryšių ir reklamos specialistams, netgi įvairiausio plauko „įtakoriams“ – tenka tiek galios, kad ja bemaž susilygina su valstybės tarnautojais ir karjeros politikais. Vadinasi, ir atsakomybės turėtų būti reikalaujama panašios. Tačiau kaip tai pasiekti, nelendant į cenzūrą, teismų maratonus ir moralės policijos dalinius?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *