Vilniaus viešojo transporto (VVT) vairuotojų pergalė parodė, kad streikai yra veiksmingi. Vairuotojai sugebėjo išsaugoti socialines garantijas ir sutarti dėl aiškių kriterijų, pagal kuriuos bus keliamas jų atlyginimas ateityje. Tačiau Lietuvoje streikas – retas svečias. Kokie iššūkiai kyla rengiant streiką? Ką galėtų daryti kairieji politikai, kad darbuotojams būtų lengviau organizuotis ir kolektyviai derėtis dėl savo darbo sąlygų gerinimo?
GPB kviečia į diskusiją su trijų profesinių sąjungų lyderiais, kurie ir kurios organizavo streikus per pastaruosius penkerius metus. Pokalbyje dalyvaus Andrius Navickas, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas; Birutė Daškevičienė, Achemos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė; bei Algirdas Markevičius, UAB „Vilniaus viešasis transportas“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas. Dalinsimės streikų patirtimis ir kalbėsime apie tai, kaip turėtų būti keičiamas streikų reglamentavimas. Renginį moderuos GPB redkolegijos narė Ramunė Motiejūnaitė-Pekkinen.
Naujienas apie renginį sekite oficialioje renginio paskyroje čia: „Po VVT vairuotojų pergalės – liberalizavom viską, tik ne streikus?“
Viršelio iliustracijos autorius: Artem Legere
Taip pat skaitykite
-
Ką Tomas Vytautas Raskevičius gali pasiūlyti lesbietei troleibuso vairuotojai?
-
DOKUMENTIKA | „Važiuojam į priekį“ – pasakojimas apie sustojusį viešąjį transportą
-
Politinis ekonomistas Jeffrey Sommersas: apie infliaciją Baltijos šalyse, turtingų močiučių apsaugą ir ES taisyklių nesilaikymą
-
Klimato kova Vokietijoje susitelkia Liucerato kaime
-
Political Economist Jeffrey Sommers: on Baltic Inflation, Protecting Rich Grannies and Bending EU Fiscal Rules