fbpx

„Chat GPB“: Už ką nebalsuoti 2024 – apie visus (!) kandidatus į prezidentus

Taip, mes irgi nykesnių rinkimų, nei šie, neprisimename. Bet, kad jau Dievo tarnai sako, jog nebalsuoti – nuodėmė, tai į prezidento rinkimus eis ir „Chat GPB“ ekspertai. Vienas balsuos už Katiną Mausėdą (nes jis ilgas ir gražus!), kitas – už ukrainiečių anarchistą Nestorą Machno. Ir jums rekomenduojame!

O jei rimčiau – nykumas yra visai įdomus reiškinys. Jei jau daug ko nėra – nė ideologijų įvairovės, nė rimtos kovos, nė, atrodo, troškimo laimėti – tai ir pakalbėkime: o kodėl nėra? Mes perskaitėme visų kandidatų programas, peržiūrėjome visus debatus, net „OpTV“ įsijungėme, ir norime jums apie jas visas papasakoti. Dėkoti nereikia – nors, žinoma, galite paremti finansiškai.

Skaitė, žiūrėjo ir papasakot jums užsimanė:
lietuvių kalbos mokytojas, vertėjas, redaktorius, politikos mokslų magistras Tomas Marcinkevičius;
žurnalistas Aleksandras Znamerovskis;
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) komunikacijos specialistė Ramunė Motiejūnaitė-Pekkinen;
sociologas, publicistas Karolis Dambrauskas

(Audio versija — netrukus)

Klausimų mažiausiai šimtas, atsakymų – mažiau. Todėl ir šitos serijos trukmė tokia. Pradedame nuo pradžių: kokias galias turi Lietuvos prezidentas ir kuo svarbus šis postas? Ar turėtų prezidentą rinkti ne liaudis, o Seimas? Ką prezidentas gali užsienio politikoje? Kodėl žmonės labai retai nusivilia išrinktu prezidentu? Ir kaip čia nutiko, kad visi kandidatai šiemet – krikdemai? O krikdemai – tai kairieji ar kaip čia?

Ar įgijo pagaliau „aukštas ir gražus“ nuosavas pažiūras? Ar liks „gerovės valstybė“ jo programoje ir nuo ko tai priklauso? Kaip labai Gitanas Nausėda myli Dianą Nausėdienę?

Kodėl į rinkimus eina Šimonytė ir kodėl – Vėgėlė? Kas panašaus tarp Šimonytės ir B klasės filmo? Ar taps pagaliau Ingrida politike? Kiek profesorių rašė Vėgėlės programą? Ar duos Vėgėlė visiems po šautuvą? Ir kodėl jam taip sunkiai, nu taip jau sunkiai sekasi būti „liaudies žmogumi“?

Kodėl, kuklia Karolio nuomone, Eduardas Vaitkus yra gandonas? Kuo Vaitkus panašus į niekšelį pusbrolį? Kaip prie jo karjeros prisidėjo Artūras Orlauskas, mokytoja Astra ir Zigmas Vaišvila? Kodėl Vaitkaus kampanija primena sociologinį eksperimentą realiu laiku? Kada Vaitkus įsteigs baudžiamuosius būrius?

Kaip Giedrimas Jeglinskas pavers Lietuvą „saugiausia vieta Žemėje“, kai tik pasikeis vardą į ištariamesnį? Kodėl jis į rinkimus eina su skvernelininkais? Kodėl Andrius Mazuronis kandidatuoja Viktoro Uspaskich paskatintas? Kada Dainius Žalimas prisijungs prie „Avengerių“? Kodėl jam labiau patinka dronai, o ne tankai? Ir kur, po velnių, Remigijaus Žemaitaičio programa – ir iš kur, po velnių, visi jo rinkėjai?

Na o gale – šis bei tas apie referendumą dėl dvigubos pilietybės. Nors jis irgi truputį juokingas, jame stipriai kviečiame balsuoti „Taip“. Ir, kaip visada, prašymas paremti nenuilstantį ir vis šnekantį, vis rašantį, puslapį naujinantį, politiką analizuojantį, tiesą galiai į akis rėžiantį GPB:

– perveskite eurą, penkis ar dešimt į „Luminor“ sąskaitą LT884010051004941641 (gavėjas – Asociacija „GPB medija“)
– paremkite mus per „PayPalą“ – mes ten registruoti el. paštu gyvenimasperbrangus@gmail.com
– YouTube spauskite mygtuką „Thanks“ („Ačiū“, vienkartinė parama) arba „Join“ („Prisijungti“, reguliari parama)
– prisijunkite prie GPB rėmėjų bendruomenės lietuviškajame „Contribee“: https://contribee.com/gpb
– prisijunkite prie mūsų rėmėjų „Patreone“: https://patreon.com/gyvenimasperbrangus
– ai ir, jei taip smagiau – galite ir gyvai, kurį ar kurią nors iš redkolegijos pamatę gatvėje, prieiti, pasisveikinti ir banknotą delnan įspausti!


Viršelio autorius: Aleksandr Biriukov
Munis, kuris visiems išdalins po BMW: https://www.youtube.com/@mrmunis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *