fbpx

„Chat GPB su puse“: kaip LRT „Aktualijų studija“ Gazos valymui ruošėsi

Ar jau spėjote užimti moraliai teisingą poziciją naujausiame Izraelio-„Hamas“ „kare“? O gal dar nelabai, dar viskas „ne tak odnoznačno“ jums? Dar neaišku, kurios pusės nežmogiškumams dėsite patiktuką, o kurios – piktą veiduką?

Na, bent jau dėl valstybinio ir kito „kultūringojo“ viešojo diskurso Lietuvoje jums jau nebėra ko jaudintis. Ekspertai, profesoriai ir Seimo nariai vieningai sutaria, kad po žiaurių ir šlykščių spalio 7-osios žudynių, surengtų „Hamas“, Izraelis turi visas teises duoti tokį atsaką, koks tik jo valdžiai pasirodytų reikalingas.

Mes, žinia, turime ir nuosavų ekspertų. Vienas toks – GPB redkolegijos narys, garso bei vaizdo režisierius, nacionalizmo ir žydų studijų magistras bei amžinas istorijos mokslų doktorantas Tadas Janušauskas.

Tadas pristato naują, eksperimentinį „papildą“ tiems, kam sunku laukti taip retai pasirodančių naujų „Chat GPB“ serijų – „Chat GPB su puse“. Reguliariai arba nereguliariai pasirodysiančiose laidose jis kalbės su turinčiais ką pasakyti pašnekovais arba pats. Šį kartą – pats.

Tiksliau, išdavęs visus garbaus turinio kūrėjo principus, Tadas šį kartą pateikia vadinamąjį reaction video. Reaguoja į diskusiją LRT radijo „Aktualijų studijoje“ tarp vedėjo Mindaugo Jackevičiaus, signataro Albino Januškos, VU TSPMI dėstytojo Nerijaus Maliukevičiaus, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narės Dovilės Šakalienės ir VDU lektoriaus Mindaugo Norkevičiaus: „Ką pasauliui žada Izraelio ir „Hamas“ karas?“

Studijos svečiams viskas daugmaž aišku. Tadui – ne taip labai. Pasiaiškinkime kartu: tai ar naudojasi „Hamas“ žmonių skydais? O Izraelis? Kas subombardavo al-Ahli ligoninę ir kada pas mus pagaliau „atsėlins tiesa“? Kodėl pasaulis šiuo metu labiau susirūpinęs Gazos likimu, o ne įkaitais paimtais izraeliečiais? 

Kada bus laimėtas „civilizacinis karas prieš terorizmą“? Kodėl Henry Kissingeris nėra geras autoritetas karo klausimais? Kodėl palestiniečiams sienos neatidaro Egiptas ir Jordanija? Ko galima tikėtis iš Izraelio kariuomenės? Ir – svarbiausia – į ką reikia jau dabar kreipti dėmesį, kad vėliau nereiktų, neduokdie, skėsčioti rankomis, „nutikus“ dar vienam genocidui ar etniniam valymui?

Kviečiame žiūrėti ir reikšti įvairiausias nuomones. Tik, kadangi temos ir laikai jautrūs, paprašysime komentuoti pažiūrėjus vaizdo įrašą (o ne tik pamačius antraštę) bei „valdyti bazarą“. Jau kaip ir turėtų būti savaime suprantama, bet antisemitizmo ir islamofobijos netoleruosime.

O „tikrasis“ „Chat GPB“ grįš poryt, penktadienio vakare, blogiausiu atveju – šeštadienio ryte. Ši serija bus kiek neįprasta – *yzdelinsime per nuotolį. Norėjome kalbėti apie tikrus vyrus, jų gentis ir Jordaną Petersoną, bet iškilo nenumatytų problemų. Todėl ir dar kartą kalbėsime apie Izraelį ir Palestiną. Apie vyručius – kiek vėliau.

Jei patinka, ką veikiam, arba bent manote, kad „ir tokių reikia“, galite:

  • paspausti visus patiktukus ir nepatiktukus
  • pakomentuoti ir užsiprenumeruoti mūsų kanalą YouTube bei Spotify
  • pasidalinti šia serija su draugu, pussesere ir kaimyne
  • numesti pora euriukų tiesiai į banko sąskaitą LT884010051004941641 (gavėjas – Asociacija „GPB medija“)
  • arba į PayPal, įrašę mūsų gmailą gyvenimasperbrangus@gmail.com
  • arba per Contribee: https://contribee.com/gpb
  • arba per Patreon: https://www.patreon.com/gyvenimasperbrangus
  • arba kad ir gyvai, kurį nors iš mūsų susitikus, banknotėlį delnan įspausti.

 

2 Komentarai apie “„Chat GPB su puse“: kaip LRT „Aktualijų studija“ Gazos valymui ruošėsi

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *