fbpx

„Chat GPB“: Kodėl mums rūpi Gaza?

Šios serijos pavadinimas – labai abstraktus, nes kalbėjome ilgai ir palietėme nemažai niūrių temų. Tad iš karto kviečiame šiai serijai psichologiškai nusiteikti. Ir ne vien dėl jos ilgio. Kalbame apie Izraelio-„Hamas“ (ar Izraelio-Palestinos, ar Izraelio-Gazos) konfliktą, kai kurių vadinamą ir tiesiog „karu“.

YouTube

Spotify

Parsisiųsti MP3

Tie „mes“, kurie šį kartą kalbame:

Pirmiausia, žinoma – kas nutiko su Lietuvos informacine erdve po kruvinos spalio 7-osios? Tiesa šiame konflikte gal dar ir nežuvo, bet niuansai labai aiškiai figūruoja aukų sąraše. Keista, bet pačiame Izraelyje, atrodo, vyksta sveikesnė diskusija apie Izraelio „atsaką“, nei Lietuvoje. Pateorizuokime – kodėl taip atsitiko?

Taip pat kalbame ir apie nežabotos islamofobijos bei „civilizacijų konflikto“ grįžimą į kultūringus pokalbius. Kartais gali apimti jausmas, kad grįžome į 2001-uosius, ir ne gerąja prasme. Ar beprasmiai, suirutėmis ir katastrofomis pasibaigę karai Afganistane bei Irake mūsų nieko neišmokė? Ir nu gerai, bet ar islamofobai šiuo atveju bent veikia savo interesų naudai? Turime jiems porą patarimų.

Kodėl yra žmonių, kurie nesmerkia „Hamas“ teroristinio išpuolio? Ir net nebūtinai antisemitų ar nupušusių tankistų o, atrodo, protingų ir empatiškų žmonių? Ką jie bando mums pasakyti? Išvados liūdnos – jei tęsis tai, kas ką tik prasidėjo, teroro ir teroristų šiame pasaulyje sumažėti neturėtų.

Kai kurie politikos ir visuomenės komentatoriai klausia: o kodėl politinei kairei apskritai rūpi Palestina? Juk Gazoje bloga moterų teisių padėtis ir nevyksta „Pride“ eitynės. Kiek kairėje spektro pusėje esama fetišizuoto palestiniečio-mažutėlio vaizdinio? Ir, tarkime, mums, va šitiems, kurie čia sėdi ir kalba – kodėl mums rūpi Gaza?

O pačioje serijos pabaigoje pagaliau bus įgyvendintas principas „kvailų klausimų nebūna“, t. y., į juos bus atsakyta. Tai kaip atskirti tiesiog palestinietį nuo galvažudžio teroristo? Ką dabar daryti? Ir, žinoma – O TAI KĄ JŪS SIŪLOTE?

Jei patinka, ką veikiam, arba bent manote, kad „ir tokių reikia“, galite:

  • paspausti visus patiktukus ir nepatiktukus
  • pakomentuoti ir užsiprenumeruoti mūsų kanalą YouTube bei Spotify
  • pasidalinti šia serija su draugu, pussesere ir kaimyne
  • numesti pora euriukų tiesiai į banko sąskaitą LT884010051004941641 (gavėjas – Asociacija „GPB medija“)
  • arba į PayPal, įrašę mūsų gmailą gyvenimasperbrangus@gmail.com
  • arba per Contribee: https://contribee.com/gpb
  • arba per Patreon: https://www.patreon.com/gyvenimasperbrangus
  • arba kad ir gyvai, kurį nors iš mūsų susitikus, banknotėlį delnan įspausti.

Ačiū!

2 Komentarai apie “„Chat GPB“: Kodėl mums rūpi Gaza?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *