fbpx

„Chat GPB“: Apie du laivus, pensijų fondus ir „normalią“ kairę (su Inga Ruginiene)

„Pasaka apie du laivus“. Abu neseniai nuskendusius. Vienas – turtingiems žmonėms prie Titaniko nardinti. Kitas – neturtingiems žmonėms į Europą plukdinti.

Spotify

YouTube

Parsisiųsti MP3

Kai mūsų pilkasis kardinolas, garso ir šviesų guru Tadas pristatė mums šios serijos viršelio paveiksliuką, iš pradžių pastebėjome tik penkis didesnius žmogeliukus. Tų 600+ apačioje net ir nematėme. Simboliška, pamanėme.

„Tai aš juos mažinau, mažinau, kol sutilpo“, – sakė Tadas.
„Paskęsta tie žmogeliukai labai bendram fone“, – sakė Karolis.

Tokia ir pirmoji mūsų šios serijos tema – „Pasaka apie du laivus“. Abu neseniai nuskendusius. Vienas – turtingiems žmonėms prie Titaniko nardinti. Kitas – neturtingiems žmonėms į Europą plukdinti. Apie juos abu tikriausiai jau girdėjote. O jei tik apie vieną – tai va ir norėjome apie tai pakalbėti.

„GPB vaibą“ (liet. atmosferą, nuotaiką) šįkart mums skaidrino pirmoji kviestinė tinklalaidės viešnia – Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkė Inga Ruginienė. Ačiū jai, kad diskutavo ir kvatojo su mumis.

Inga papasakojo ir apie privačių pensijų fondų sistemos bėdas. Kaip, pvz., kaupėjas, pensijos sulaukęs, iš tų fondų po 40 eurų per mėnesį gavo. Nu 42, gal net 45, jei rinkos bus maloningos. O šiaip, kas negerai su „Sodra“? Ar bent jau – kuo ji blogesnė nei privatūs bankai?

Ir galiausiai, įvairiausių reakcijų paskatinti, nutarėm pakalbėti kultine tema „Kodėl nėra Lietuvoje normalios kairės?“ Ar, kiek tiksliau, kodėl „normali kairė“ yra nesąmonė, keistas tropas. Ką jis sako apie jį vartojančius? O kaip dėl „normalios dešinės“? Kiek galima žaisti šachmatais, ir kada jau galima eiti boksuotis?

Žodžiu, kaip visada skalsu šnekos. O šį kartą – dar ir su viena iš, nepabijokim to žodžio, kairiųjų Lietuvos viešosios erdvės žvaigždžių. Linkėjimus perduodame Nerijui Mačiuliui, Karoliui Žukauskui, Landsbergių klanui (pasak žodyno, klanas, dktv. – kraujo giminyste susijusių žmonių grupė) ir visiems kitiems gerbėjams, gerbėjoms, prieteliams ir nekentėjams.

Žiūrėkite, klausykite, komentuokite, kritikuokite, dalinkitės, prenumeruokite, juokitės (jei juokinga) ir paremkite kalbėtojus visais įmanomais būdais. Tinka ir morališkai, bet geriausia – per banką, „PayPal“ arba „Contribee“. Ačiū!

  Priminsime – jei jums patinka, ką veikiame:

  • palaikinkite, pakomentuokite, pakritikuokite šią „Chat GPB“ seriją
  • pasidalinkite ja su draugais ir pažįstamais bei socialiniuose tinkluose
  • paremkite mus per Contribee: https://contribee.com/gpb
  • paremkite mus per Patreon: https://www.patreon.com/gyvenimasperbrangus
  • paremkite mus per PayPal, įrašę mūsų gmailą: gyvenimasperbrangus@gmail.com 
  • paremkite mus euriuku kitu tiesiai į mūsų sąskaitą: LT884010051004941641 (Asociacija „GPB Medija”)

 Ačiū, kad klausote ir išklausote!

GPB

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *