fbpx

„Chat GPB“: Kodėl streikuoja mokytojai?

Jūs mūsų laukėte? Na, laukėte ar nelaukėte, bet mes grįžome. Kaip ir žadėjome – spalio viduryje. Ir iš karto, kaip liaudis sako, griebiam Jakštą už ragų.

YouTube

Spotify

Parsisiųsti MP3

Pirmojoje antrojo sezono serijoje – trys mokytojai. Rolandas Kaune moko istorijos ir pilietinio ugdymo, Kristina Vilniuje – vokiečių kalbos, o Tomas internete – lietuvių kaip užsienio kalbos. Taigi, du „tikri“ mokytojai ir vienas, pasakykime švelniai, „projektinis“.

Jei gyvenate ne po trečiu akmeniu iš kairės, tai jau ir temą turėjote pagauti. Lietuvos švietimo sistemoje chaosėlis, žinia, vyrauja nuo amžių amžinųjų, bet pastarąsias pora savaičių jis dar chaotiškesnis – tęsiasi mokytojų streikas. Streikuoja jau tik viena iš kelių mokytojų profsąjungų, LŠDPS, o derybos su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, atrodo, pasiekė aklavietę.

Taigi – kodėl mokytojai ir vėl streikuoja? Kristina ir Rolandas paaiškins visiems – reikalas, žinoma, piniguose, bet ne tik juose. Nepagarba, nesiskaitymas, korupcija, išnaudojimas ir betvarkė mokytojus kamuoja jau ne vienerius metus.

Tai kaip ten iš tikrųjų yra? Kaip vyksta streikas? Ką apie tai mano mokiniai, direktoriai ir kolegos? Ar tikrai „biudžete daugiau pinigų neatsiras“, kaip susitarę kartoja visi valdantieji? Kiek uždirba pedagogai? Ar 1400 eurų per mėnesį į rankas vidutiniškai, kaip paskaičiavo ministerija, ar daug mažiau? O gal ir 1400, bet dirbdami pusantro etato?

Kas yra „kontaktinė“ ir kas – „bendruomenės“ valanda? Kas rašo programas? Kam prisireikė įtraukaus ugdymo ir gyvenimo įgūdžių? Kaip pasiruošti pamokai per dešimt minučių? Ir, žinoma, kaip be to – tai ką apskritai reiškia ta „prestižinė profesija“? Ar nėra tai vien akių dūmimas, kad normalios algos mokytojui mokėti nereikėtų?

Žiūrėkite ir klausykite visur, kur žiūrisi ir klausosi, ginčykitės, komentuokite, kritikuokite, girkite ir draugams papasakokite. O mes jau ruošiamės antrajai serijai – nusimato rimtas pokalbis apie vyručius ir jų gentis.

Prieš kiek laiko, beje, prašėme mus paremti, kad galėtume nusipirkti įrangą filmavimams – ir jūs mus parėmėte! Didžiulis dėkui visiems, bet labiausiai, dar ir dar kartą – Dariui, padengusiam didžiąją dalį mūsų techninių poreikių. Maloniausias metų siurprizas visai GPB redkolegijai. Dariau, lauk, nu kaip minimum, džemperio, susisieksim.

Sąnaudos, žinoma, štatyvu, rekorderiu ir objektyvu neapsiriboja – kad toliau galėtume jums kalbėti, jums reiktų:

  •  paspausti visus patiktukus ir nepatiktukus
  • pakomentuoti ir užsiprenumeruoti mūsų kanalą YouTube bei Spotify
  • pasidalinti šia serija su draugu, pussesere ir kaimyne
  • numesti pora euriukų tiesiai į banko sąskaitą LT884010051004941641 (gavėjas – Asociacija „GPB medija“)
  • arba į PayPal, įrašius mūsų gmailą gyvenimasperbrangus@gmail.com
  • arba per Contribee: https://contribee.com/gpb
  • arba per Patreon: https://www.patreon.com/gyvenimasperbrangus
  • arba kad ir gyvai, kurį nors iš mūsų susitikus, banknotėlį delnan įspausti.

Ačiū!

1 thought on “„Chat GPB“: Kodėl streikuoja mokytojai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *