fbpx

„Chat GPB“: Svajonių Lietuva – Rytų Europa ar Naujoji Skandinavija?

Kuo mums svarbios svajonės bei utopijos? Kas ta Ieva Koncevičiūtė ir kas ta „viešoji komunikacija“, t. y., „ryšiai su visuomene“, t. y., „viešieji ryšiai“? Ar gerovės valstybė reiškia ir vidutinybių visuomenę – ir jei taip, tai gerai tai ar blogai? Traumos ir alkis – skausmas ar kelias į didybę? Kaip nepasiduoti socialiniam darvinizmui, būti tiesiog „pakankamai geram“ ir džiaugtis gyvenimu?

O buvo taip… Komunikacijos specialistė Ieva Koncevičiūtė, kadaise feisbuke šovusi legendinį „Seniai karas buvo“, paskelbė naują kultinį įrašą. Įrašas – apie kartą, kuri gyvens jau New Nordics (Naujosios Šiaurės, Naujosios Skandinavijos), o ne Rytų Europos Lietuvoje. Kaip visi valgys tik kapotos mėsos dešreles, važiuos į stovyklas Oksforde ir atostogas Tenerifėje, ir mirks po darbų prabangiuose SPA. Ir nebežinos, ką reiškia turguje ant kartono treningus matuotis.

GPB komunikacijos specialistai Karolis ir Tomas sugalvojo – o parašykim savo svajonę apie ateities Lietuvą, kuri dar ir už tokią būtų geresnė! Ir surašė, ir paskelbė, ir paskaityti mūsų puslapyje jau galite, ir paklausyti. Nemažai kas ir paskaitė, ir paklausė.

O tada sugalvojome – surinkime senąją chebrą ir dar apie tai ir pakalbėkime! Apie svajones, utopijas, idėjas, ateities Lietuvą, Rytų Europą ir tą Naująją Šiaurę. Ir senoji chebra susirinko:

 • komunikacijos specialistas, sociologas ir publicistas Karolis Dambrauskas
 • profsąjungų komunikacijos specialistė Ramunė Motiejūnaitė-Pekkinen
 • komunikacijos specialistė, vyr. šmaikštautoja, istorikė Viktorija Kolbešnikova
 • komunikacijos specialistas, vertėjas, redaktorius ir lietuvių kalbos mokytojas Tomas Marcinkevičius

Tokia va didžia tema ir pradedame trečiąjį „Chat GPB“ sezoną! Tad kuo mums svarbios svajonės bei utopijos? Kas ta Ieva Koncevičiūtė ir kas ta „viešoji komunikacija“, t. y., „ryšiai su visuomene“, t. y., „viešieji ryšiai“? Ar gerovės valstybė reiškia ir vidutinybių visuomenę – ir jei taip, tai gerai tai ar blogai? Traumos ir alkis – skausmas ar kelias į didybę? Kaip nepasiduoti socialiniam darvinizmui, būti tiesiog „pakankamai geram“ ir džiaugtis gyvenimu?

O pagerėjo gyvenimas Lietuvoje ar pablogėjo per paskutinius trisdešimt metų? Tiksliau – kam pagerėjo ir kam pablogėjo? Kas yra ideologija ir kodėl liberalai mano, kad liberalizmas nėra ideologija? Kas nutiko, kad kadaise griovėme sienas tarp svetainių ir virtuvių, o dabar vis dažniau jas statome? Kaip iš prekės ženklų puzlės susirinkti asmenybę? Ir šiaip, kas pilkiau ir nuobodžiau – kilimai ant sienų ar ikėjinės sofos?

Žodžiu, skalsu kalbos, o bajeriukų dar skalsiau. Mums buvo labai smagu filmuotis, tikimės, kad jums smagu bus ir žiūrėti bei klausyti. Ir dar tikimės, kad ką nors naujo arba netikėto išgirsite. Jei kam nepritariate – kviečiame diskutuoti.

O šiaip tai ne tik Koncevičiūtė, bet net ir Šimonytė turi savo utopiją – esam įsitikinę, nors tu kuolą ant galvos tąšyk.

Gero žiūrėjimo ir klausymo! Paklausę nepamirškit ir pora mygtukų paspausti:

 • mygtukus „patinka“ (like), „prenumeruoti“ (subscribe) ir „bendrinti“ (share)
 • jei labai patinka – mygtuką „Ačiū“ (Thanks) ir numesti kūrybinei komandai pora euriukų greitai ir patogiai
 • jei dar labiau patiko – per banką permeskite euriuką kitą Asociacijai „GPB medija“, LT884010051004941641
 • jei norite remti nuolat ir patinka jaustis bendruomenės dalimi – https://contribee.com/gpb
 • jei norite remti nuolat, bet norite paremti ir Silicio slėnį – https://www.patreon.com/gyvenimasperbrangus
 • arba į PayPalą – gyvenimasperbrangus@gmail.com
 • o galiausiai, jei norite, kad gyvuotume, toliau kurtume ir džiaugtumės jūsų dėmesiu – gyvai sutikę gerą žodį pasakykite ir banknotėlį delnan įspauskite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *